Androkolik Forum
Android 10'un yayınlanacağı tarih belli oldu - Yazdırılabilir Sürüm

+- Androkolik Forum (http://www.androkolik.com/forum)
+-- Forum: Haberler (/forum-Haberler.html)
+--- Forum: Android Haberleri (/forum-Android-Haberleri.html)
+--- Konu: Android 10'un yayınlanacağı tarih belli oldu (/konu-Android-10-un-yay%C4%B1nlanaca%C4%9F%C4%B1-tarih-belli-oldu.html)Android 10'un yayınlanacağı tarih belli oldu - androkolik - 27-08-2019 11:47


Highslide JSGoogle'ın geliştirdiği mobil işletim sistemi Android'in yeni sürümünün yayınlanacağı tarih onaylandı. İşte ilk olarak Pixel cihazlara dağıtılacak olan Android 10'un resmi çıkış tarihi.


Highslide JS


Google geçtiğimiz hafta mobil işletim sisteminin bir sonraki sürümünün sadece Android 10 olarak isimlendirileceğini ve artık herhangi bir tatlıyla adlandırılmayacağını açıklamıştı. Şimdi ise şirketin müşteri destek temsilcileri Android 10'un yayınlanacağı tarihi onayladı.

İlk güncelleme Pixel cihazlara gelecek

İki farklı müşteri temsilcisi ile yapılan görüşmelerde Android 10 işletim sisteminin3 Eylül'de Pixel telefonlar için resmi olarak piyasaya sürüleceği belirtildi. Android 10 ilk olarak bu cihazlara dağıtılacak ve diğerAndroid telefon üreticilerinin cihazlarının ise bu güncellemeyi alması biraz daha uzun sürecek.


Highslide JS


Güncelleştirmenin tüm Pixel cihazlara geleceği belirtildi. Bu modellerin Pixel 3/3XL, 3a/3a XL, Pixel 2/2 XL olduğu belirtilirken, 2016 yılında piyasaya sürülen ve iki yıllık destek hizmetinin dışında kalan Pixel modellerinin de Android 10 güncellemesini alacağını belirtelim. Android 10'un yeni özellikleri arasında katlanabilir akıllı telefon ve 5G desteği, akıllı cevap, önerilen işlemler, canlı altyazılar, ebeveyn kontrolü ve karanlık modun yanı sıra gelişmiş güvenlik ve gizlilik özellikleri yer alıyor.

kaynak