Androkolik Forum

Tam Görünüm: Samsung Ace 2 Kulaklık Rom Sorunu
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Merhaba arkadaşlar benim ace 2 modelinde bir telefonum var yurt dışından geldi sonra pasaporta işledik falan ama bunda şebeke sorunu vardı yani arada bir gidiyordu her yerde çekmiyordu tlefona rom attık düzeldi fakat şimdide kulaklık takmama ragmen hiç bir şekilde kulaklıktan ses gelmiyor kulaklık simgeside çıkmıyor bu sorunu nasıl çözebilirim donanımsal birşey yok herşeyi normal açtım temizledim 

rom:GINGERBREAD.XXLF6 İNTERNETTE BU ROMUDA BULAMIYORUM ZATEN şimdiden sağolun

lütfen bir çözüm bulun
Arkadaslar bir cozum yolu yok mu
Kernel kısmında ne yazıyor acaba ?
2.6.35.7-I8160XXLF6-CL1152204 dpi@DELL143#2

Harfi Harfine buyrun ilginiz için teşekkürler çözüm önerilerinizi bekliyorum androidsad
Eve gidince telefonunuz için Türkiye stock rom linkini ve yuklenisi anlatacagim size. O yöntemle bir deneyelim,olmazsa başka yollar deneriz

Buyrun bunu WinRar ile çıkarın, Odin v3.07'de PDA'ya belirtin,telefonunuzu download moda alın bilgisayara bağlayın (Telefon driverları yüklü olmalı) sonra Start'a basın ve yüklenmesini bekleyin.
(23-09-2013 16:57)mert.ada Yazılan: [ -> ]Eve gidince telefonunuz için Türkiye stock rom linkini ve yuklenisi anlatacagim size. O yöntemle bir deneyelim,olmazsa başka yollar deneriz

Buyrun bunu WinRar ile çıkarın, Odin v3.07'de PDA'ya belirtin,telefonunuzu download moda alın bilgisayara bağlayın (Telefon driverları yüklü olmalı) sonra Start'a basın ve yüklenmesini bekleyin.

Hocam suan indriyorum fakat bir sorum olucak imei yada şebeke sorunu olur mu ?
Pasaporta kayitli demistiniz. Yani yasal. Dolayisliyla sorun olmaz. Ayrica pasaporta islettiginiz icin garantisi de olacaktir. bir ariza olursa verirsiniz garantiye. Ayrica romu yuklemeden once stock recovery yuklemenizde fayda var. wipe data,wipe cache işlemlerini yapip bataryayi cikarin,tekrar takin download moda alin telefonu acmadan.
(23-09-2013 19:55)mert.ada Yazılan: [ -> ]Pasaporta kayitli demistiniz. Yani yasal. Dolayisliyla sorun olmaz. Ayrica pasaporta islettiginiz icin garantisi de olacaktir. bir ariza olursa verirsiniz garantiye. Ayrica romu yuklemeden once stock recovery yuklemenizde fayda var. wipe data,wipe cache işlemlerini yapip bataryayi cikarin,tekrar takin download moda alin telefonu acmadan.

stock revovery ace 2 için nerden yüklerim ?
Tamam stock recovery'i boşverin,normal yükleyin siz stock romu. Yükleme bittikten sonra cwm uyarı verirse, install untrusted.zip gibi bir uyarı gelirse, install untrusted.zip diyin sonra reboot system now diyin.
(23-09-2013 21:29)mert.ada Yazılan: [ -> ]Tamam stock recovery'i boşverin,normal yükleyin siz stock romu. Yükleme bittikten sonra cwm uyarı verirse, install untrusted.zip gibi bir uyarı gelirse, install untrusted.zip diyin sonra reboot system now diyin.
Hocam kusura bakmayın uzun zaman sonra girme fırsatım oldu sorunum hale sürüyor fakat rom yüklemeye korkuyorum bir kere denediğimde full brick olmustu baska birşeyle halletmem mümkün mü ?
(10-10-2013 19:58)bedros Yazılan: [ -> ]
(23-09-2013 21:29)mert.ada Yazılan: [ -> ]Tamam stock recovery'i boşverin,normal yükleyin siz stock romu. Yükleme bittikten sonra cwm uyarı verirse, install untrusted.zip gibi bir uyarı gelirse, install untrusted.zip diyin sonra reboot system now diyin.
Hocam kusura bakmayın uzun zaman sonra girme fırsatım oldu sorunum hale sürüyor fakat rom yüklemeye korkuyorum bir kere denediğimde full brick olmustu baska birşeyle halletmem mümkün mü ?
Doğru yükleme yaptığınızda sıkıntı olmaz. 2 günde bir farklı rom yükleyen kişiler var.Full brick olursa usb jig yaparsınız.
Referans Adresler