Androkolik Forum

Tam Görünüm: Hi-Level HLV-T1001W android yazısı takılı kalıyor.
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6
Öncelikle merhaba,
Bugün ilk üyeliğim ve ilk mesajım android-smile
Hiçbir yerde yabancı forumlarda da ayrıntılı bilgi bulamadım. Bir problemim var, çalıştığım firmadan prim uygulamasından tablet hediye ettiler. Kısaca özellikleri:
Hi-Level HLV-T1001W
İşlemci: Cortex A9 dual core 1.6GHz.
İşletim Sistemi: Android 4.1 jelly bean
Rockchip 3600 (Bundan emin değilim)
Problem ise, geçen şarjdan çıkarıp açtığımda, gmail, gmail store ilgili hatalar verdi. Bende direkt powerdan kapadım. Ve bir daha açılmadı. Açıldığından android yazısında takılı kalıyor sürekli.
Yabancı/yerli forumlardan okuduğum kadarı ile ses +/- ya da + ve – olarak, power olsun, reset olsun, tüm kombinasyonları denedim. Hard format sayfasını açmak için, kaldı öylece. Birkaç program yükledim (livesuit, pda net, rockbatch toll v.s.) nafile zaten pc ile tableti bağladığımda, tanımıyor. 2 adet çıkarılabilir disk olarak tanıyor, zaten içine de giriş olmuyor.
Bir çözüm önerisi önermenizi rica edeceğim. Şimdiden teşekkürler.

ÇÖZÜM

(12-04-2013 02:03)-orcus- Yazılan: [ -> ]İyi geceler arkadaşlar,

Ses +/-, power kombinasyonu ile olarak. Sırası ile şu işlemleri yaptım. Şarjda takılı tam şarda iken yaptım. Çünkü kapanma rengi kırmızı görebilmek için. Tam şarjda yeşil.

1. Tablet kapalı iken, Power ve ses + basılı tutuyoruz. Önce hi-level yazısı geliyor ve andreoid yazısı geliyor ve 1-2 sn içinde kapanıyor. Şarj rengi kırmızıya düşünce sadece powerdan elimizi çekiyoruz ve ses + halen basılı tutmaya devam  ediyoruz 10-15 sn civarı.

2. Ses + basılı iken kırmızı ünlemli android robot simgesi çıkınca power düğmesine geri basıyor  ve basılı tutyoruz (elimiz halen ses + basılı) powera geri basılı tutunca  ses + dan elimizi çekip bir kere ses + tekrar basıyoruz. Ve power’dan elimizi çekiyoruz.

3. Recovery modu açılınca ses -/+ ile wipe/data factory reset’i power tuşu ile seçtikten sonra, açılan sayfadan bir tek YES olan kısmı power tuşlayıp seçiyoruz. Kısa süren bir işlemden sonra kapanıyor ve power ile açıyoruz. 
Benim tablet bu şekilde düzeldi. ROM v.s uğraşmadım.

NOT: İşlemi yapacak olanların kendi sorumluluğundadır. Bende açıkcası HLV-T1001W düzeldi.
Umarım işinize yarar ve android yazısı takılı kalanların işine yarar. Alıntı değildir, biraz önce düzelttim tableti. androidwink

İyi geceler tekrardan.
bende de aynı problem var t1001 yardımcı olursanız seviniriz
internetten romunu bulup live suite ile yuklemeniz gerekmetedir.
(android yazisinda kalma sorunu sanirim kapaliyken jarza takinca oluyor benim tablette iki defa oldu)
internette romu bulamadım arkadaşım. link verebilir misin. şimdiden teşekkürler
bende biraz bakdim bulamadim teknik serviten romu isteyin yada teknik servise gonderin boyle bi sansiniz yoksa pandawill foruma bi bakin bu tabletler cin mali oldugu icin baska markalarla baska isimlerle satiliyor tabletinizin ozelliklerini destekleyen bi rom bulun( ayni markanin farkli urunlerinin romlari bile sizin tabletinizi destekleme orani dusuk bunu unutmayin bide dogru romu bulamassaniz dokunmatik calismaz
Cihazınız Teclast A11 modeli ile bire bir aynı gibi duruyor. Eğer teknik servisten sonuç alamazsanız bu şekilde de araştırabilirsiniz.
Teşekkürler bilgiler için, live suit ile zaten pc androidi tanımamış idi. ne kadar aygıt yöneticisinden sürücü güncelleştir yaptıysamda. Hi-level tedarikçisi zaten başka bir yere yönlendiriyor. Ve araştırdığım kadarı ile hi-level artık stormax olarak satışa sunulmaya başlandı.

dilek23dilek - romu bulursam bilgi olarak burada paylaşırım.
(09-04-2013 16:03)-orcus- Yazılan: [ -> ]Teşekkürler bilgiler için, live suit ile zaten pc androidi tanımamış idi. ne kadar aygıt yöneticisinden sürücü güncelleştir yaptıysamda. Hi-level tedarikçisi zaten başka bir yere yönlendiriyor. Ve araştırdığım kadarı ile hi-level artık stormax olarak satışa sunulmaya başlandı.

dilek23dilek - romu bulursam bilgi olarak burada paylaşırım.

Hi Level veya stormax ismi çokta önemli değil aslında. Servisi Çizgi elektronik veriyormuş. Bu adamlar servis konusunda iyidir. Yani eskiden öyleydi. Bir konuşun bakalım ne çıkacak. Belki bir yere rom upload ederler, belki bir şey tavsiye ederler veya onlara göndermenizi isterler.
arkadaşlar teşekkür ederim. servise gönderdim. bir bey bana yardımcı oldu sağolsun haber bekliyorum. servisteki arkadaşlar çok duyarlı insanlar. tabletimden memnun kalmadım ama servis anlayışı içimi yumuşattı.
İyi geceler arkadaşlar,

Ses +/-, power kombinasyonu ile olarak. Sırası ile şu işlemleri yaptım. Şarjda takılı tam şarda iken yaptım. Çünkü kapanma rengi kırmızı görebilmek için. Tam şarjda yeşil.

1. Tablet kapalı iken, Power ve ses + basılı tutuyoruz. Önce hi-level yazısı geliyor ve andreoid yazısı geliyor ve 1-2 sn içinde kapanıyor. Şarj rengi kırmızıya düşünce sadece powerdan elimizi çekiyoruz ve ses + halen basılı tutmaya devam  ediyoruz 10-15 sn civarı.

2. Ses + basılı iken kırmızı ünlemli android robot simgesi çıkınca power düğmesine geri basıyor  ve basılı tutyoruz (elimiz halen ses + basılı) powera geri basılı tutunca  ses + dan elimizi çekip bir kere ses + tekrar basıyoruz. Ve power’dan elimizi çekiyoruz.

3. Recovery modu açılınca ses -/+ ile wipe/data factory reset’i power tuşu ile seçtikten sonra, açılan sayfadan bir tek YES olan kısmı power tuşlayıp seçiyoruz. Kısa süren bir işlemden sonra kapanıyor ve power ile açıyoruz.
Benim tablet bu şekilde düzeldi. ROM v.s uğraşmadım.

NOT: İşlemi yapacak olanların kendi sorumluluğundadır. Bende açıkcası HLV-T1001W düzeldi.
Umarım işinize yarar ve android yazısı takılı kalanların işine yarar. Alıntı değildir, biraz önce düzelttim tableti. androidwink

İyi geceler tekrardan.
Arkadaşlara faydalı olacaktır. Teşekkürler.
(12-04-2013 10:41)androkolik Yazılan: [ -> ]Arkadaşlara faydalı olacaktır. Teşekkürler.

Hocam bilirsin yabancı forumlarda [SOLVED] diye bir şey vardır. Biz de aslında Çözüldü veya Çözüm gibi bir şey mi yapsak? Mesela bu konunun ilk mesajı "Yardım" seçilerek açılmış. Artık bu "Çözüldü" olur, rengi yeşil gözükür ve ilk mesajda da çözüm aktarılır.
Esasen bu konuyu açan kişi tarafından edit edilerek yapılmalı ancak öyle bir bilinç sağlanamayacağı için moderatörler yapabilirler.
(12-04-2013 13:03)bgokcen Yazılan: [ -> ]
(12-04-2013 10:41)androkolik Yazılan: [ -> ]Arkadaşlara faydalı olacaktır. Teşekkürler.

Hocam bilirsin yabancı forumlarda [SOLVED] diye bir şey vardır. Biz de aslında Çözüldü veya Çözüm gibi bir şey mi yapsak? Mesela bu konunun ilk mesajı "Yardım" seçilerek açılmış. Artık bu "Çözüldü" olur, rengi yeşil gözükür ve ilk mesajda da çözüm aktarılır.
Esasen bu konuyu açan kişi tarafından edit edilerek yapılmalı ancak öyle bir bilinç sağlanamayacağı için moderatörler yapabilirler.

Mantıklı android-smile o zaman bu görev bize düşüyor android-smile Ama birkaç kullanıcı tarafından onaylanmadan da çözüldü demek erken sanki android-smile
(12-04-2013 13:41)androkolik Yazılan: [ -> ]Mantıklı android-smile o zaman bu görev bize düşüyor android-smile Ama birkaç kullanıcı tarafından onaylanmadan da çözüldü demek erken sanki android-smile

Hocam o konuda haklısın ancak bu gibi nadir bulunan bir tablet olduğunu düşün. O kadar tabletin içinden bu sorun çıkacak. Adam arayacak ve bu forumu bulacak, çözümü uygulayacak ve çözüldü diye yazacak. Burayı okuyup sorununu çözen zaten bir daha buraya uğramayabilir. Ancak çözüm sağlamaz ise üye olup "ya ben bunu yaptım ama olmadı başka tavsiyeniz var mı?" diyebilir.
Zaten diğer konularda mutlaka fazladan 1-2 kişi çıkacaktır deneyip yapan. Amacım bu tarz şeylerde onaylamak için beklersek daha çok bekleriz, onu anlatmak.
(12-04-2013 13:53)bgokcen Yazılan: [ -> ]
(12-04-2013 13:41)androkolik Yazılan: [ -> ]Mantıklı android-smile o zaman bu görev bize düşüyor android-smile Ama birkaç kullanıcı tarafından onaylanmadan da çözüldü demek erken sanki android-smile

Hocam o konuda haklısın ancak bu gibi nadir bulunan bir tablet olduğunu düşün. O kadar tabletin içinden bu sorun çıkacak. Adam arayacak ve bu forumu bulacak, çözümü uygulayacak ve çözüldü diye yazacak. Burayı okuyup sorununu çözen zaten bir daha buraya uğramayabilir. Ancak çözüm sağlamaz ise üye olup "ya ben bunu yaptım ama olmadı başka tavsiyeniz var mı?" diyebilir.
Zaten diğer konularda mutlaka fazladan 1-2 kişi çıkacaktır deneyip yapan. Amacım bu tarz şeylerde onaylamak için beklersek daha çok bekleriz, onu anlatmak.
Nasıl oldu android-smile
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6
Referans Adresler