Androkolik Forum

Tam Görünüm: Ace 2 İşlemci Hakkında! Yorumlarınızı bekliyorum...
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Merhaba,
Bildiğiniz gibi bir süre önce Sola ile Ace 2'yi karşılaştırmıştım. Sola'da 1Ghz dual core işlemci bulunurken, Ace 2'de 800 Mhz dual core işlemci bulunuyor.

Her iki cihazda da NovaThor U8500 chipset işlemci kullanıyor. İşlemci özelliklerini incelediğim de 1Ghz Dual Core olduğunu fark ettim.

Vikipedi'de NovaThor işlemci ailesi sayfasında U8500 işlemcinin 1Ghz olduğu yazıyor. Zaten kullanıldığı telefonlarda 1Ghz destekliyor. (bkz. http://en.wikipedia.org/wiki/NovaThor)

Burada da NovaThor chipset kullanıldığı doğrulanmış zaten.

Bu chipseti kullanıpta düşük işlemci hızı ile çalışan tek telefon Ace 2. Big Grin Sola'da da aynı işlemci hatta birebir aynı model kullanılırken nasıl arada böyle bir hız farkı olabiliyor anlamış değilim. Sizede biraz mantıksız gelmiyor mu?

Ace 2'de 1Ghz'lik bir hız sağlanırsa Sola'dan çok daha iyi çalışacağını düşünüyorum. Şuan için RAM yönüyle Ace 2 biraz daha önde. İşlemcide 1Ghz olsaydı aradaki farkı açabileceğini düşünüyorum. Gerçi yakın zamanda Jellybean güncellemesi ile beraber overclock çalışmalarına başlanır diye tahmin ediyorum.

Bu konuda yorumlarınızı bekliyorum...
Hocam elinizdeki cihazdan mutlu olmak istiyorsaniz kesinlikle karsilastirma yapmayinandroid-smile
(20-03-2013 13:39)eren29 Yazılan: [ -> ]Hocam elinizdeki cihazdan mutlu olmak istiyorsaniz kesinlikle karsilastirma yapmayinandroid-smile

Aynen android-smile
Overclock destekleyen bir kernel beklemekten başka çare yok. Yazılımsal olarak kısıtlanmıştır.
Siz siz olu sakın yükseltmeyin.

Zaten firmalar size en stabil halini yolluyolar.
Gidip yükseltirseniz sıkıntılar peşpeşe geliyo. Kendimden biliyorum. Galaxy s3te işlemciyi yükseltince şarjım su gibi gidiyodu. Sonra stok kerneli kullanmaya başladım ve şarjım eskisine döndü.

Kısacası yinede siz bilirsiniz. Yada gidip aynı cihaz sahiplerinden deneyenlerden bilgi alın
(20-03-2013 13:39)eren29 Yazılan: [ -> ]Hocam elinizdeki cihazdan mutlu olmak istiyorsaniz kesinlikle karsilastirma yapmayinandroid-smile

Ben cihazımdan memnunum. android-smile O konuda bi sorunum yok. Ama aynı modeli kullanan iki cihaz arasındaki bu farklılık mantıksız değil mi sizce de?

(20-03-2013 13:44)androkolik Yazılan: [ -> ]Overclock destekleyen bir kernel beklemekten başka çare yok. Yazılımsal olarak kısıtlanmıştır.

Bende öyle düşünüyorum. Madem destekliyor 1Ghz'e yükseltmenin bi zararı olacağını sanmam. Tabiki iyice araştıracağım bu konuyu.

(20-03-2013 13:57)kanakana Yazılan: [ -> ]Siz siz olu sakın yükseltmeyin.

Zaten firmalar size en stabil halini yolluyolar.
Gidip yükseltirseniz sıkıntılar peşpeşe geliyo. Kendimden biliyorum. Galaxy s3te işlemciyi yükseltince şarjım su gibi gidiyodu. Sonra stok kerneli kullanmaya başladım ve şarjım eskisine döndü.

Kısacası yinede siz bilirsiniz. Yada gidip aynı cihaz sahiplerinden deneyenlerden bilgi alın

Sola'da belirttiğiniz gibi şarj sorunu mevcut. İşlemciden kaynaklı olabileceği söyleniyor. Zaten Jellybean güncellemesini bekleyeceğim. Performansından memnun kalırsam (ki kalacağımı düşünüyorum) böyle bir işlem yapmama gerek kalmaz. Şuanki sızıntı JB bile GB'den iyi çalışıyor.
Sizinti demisken baska bir sizinti romda cikti ona gore
(20-03-2013 14:24)eren29 Yazılan: [ -> ]Sizinti demisken baska bir sizinti romda cikti ona gore

Ben öyle bi haber göremedim. Konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim. Gerçi şuan sızıntı rom üzerine custom Rom kullanıyorum ama.
(20-03-2013 14:29)thelegendy Yazılan: [ -> ]
(20-03-2013 14:24)eren29 Yazılan: [ -> ]Sizinti demisken baska bir sizinti romda cikti ona gore

Ben öyle bi haber göremedim. Konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim. Gerçi şuan sızıntı rom üzerine custom Rom kullanıyorum ama.

http://www.maxicep.com/samsung/samsung-g...67596.html

Burada en altta 2 rom var bakin isterseniz
(20-03-2013 14:36)eren29 Yazılan: [ -> ]

XXMB4'den mi bahsediyorsunuz?
(20-03-2013 14:46)thelegendy Yazılan: [ -> ]
(20-03-2013 14:36)eren29 Yazılan: [ -> ]

XXMB4'den mi bahsediyorsunuz?

Evet sizinti rom dedigi icin jbdir diye dusundum
XXMB4 2. sızıntı zaten. 1 ay önce yayınlandı. Şuan onu kullanıyorum. Önceki sızıntıda bazı sorunlar varmış ama 2. de büyük ölçüde düzeltilmiş. Ufak defek performans sorunları hala devam ediyor yinede. android-smile
yuklemede bıraz kasma yapıyor ama guzel telefon
kapanma sorunu androidsad((
Referans Adresler