Androkolik Forum

Tam Görünüm: Galaxy Ace 2 Jelly Bean 4.1.2 İzlenimlerim
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2

Highslide JS

Merhaba,
Telefonu alır almaz şu işlere bulaşmayım demiştim ama tutamadım kendimi. android-smile Bildiğiniz gibi Jelly Bean güncellemesi Sammobile tarafından sızdırılmıştı. Bende hiç vakit kaybetmeden yükleyip bir deneyim dedim. Beni en çok şaşırtan durum şu oldu. Stock ROM'da 512MB olarak görünen RAM miktarı Jelly Bean ile beraber 624MB'a çıkarılmış. android-smile RAM tüketimide oldukça iyi. 

Şuana kadar herhangi bir eksisini görmedim. Artılarından bahsediyim biraz. Big Grin

• RAM miktarı 512'den 624MB'a çıkarılmış.
  • Stock ROM'a göre oldukça iyi ve akıcı çalışıyor.
  • Touchwiz 4.0'a göre daha kaliteli ve daha iyi performansla çalışan Naturewiz arayüzü kullanılmış. (Şuanki S3 arayüzü diyebiliriz android-smile)
  • Statusbar düzenlenmiş. 
  • Ayrıca en önemli artılarından biriside kameraya zoom özelliği eklenmiş. Stock ROM'da zoom özelliği bulunmuyordu.
  • Aynı Windows'daki gibi videoları küçük pencere halinde istediğiniz yere taşıyabiliyorsunuz. Mükemmel bir özellik gerçekten. android-smile
Tabi şunuda belirtiyim bu henüz BETA sürümü. Resmi güncellemenin daha iyi olacağını tahmin ediyorum. Kamera performansı pek hoşuma gitmedi ama gele olarak iyi. android-smile

Henüz oyun performansını değerlendirme gibi bir fırsatım olmadı. Dener denemez buraya yazarım zaten. android-smile Gerçi Temple Run, Subway Surfers gibi oyunları denedim. Bunlarda bir sorun yok. Biraz daha yüksek kapasiteli oyunları deneyeceğim. android-smile

Antutu test skorunda pek farklılık yok. Aşağı yukarı aynı. android-smile

Şimdilik fazla detaylı bir inceleme yapamıyorum. Bu kadarıyla yetineceksiniz. android-smile İleriki zamanlarda deneyimlerimi paylaşacağım zaten. Malum sınav hazırlığı içerisindeyim. Bunlara zaman ayırma pek doğru değil şuan için. android-smile

Bu vesileyle de Ace 2 kategorisinin ilk konusu açılmış oldu. android-smile Devamı gelir inşallah...
Eline sağlık. Derslerinde de başarılar.
Hayırlı olsun. "RAM miktarı 512'den 624MB'a çıkarılmış." demişsin. 756 falan değil miydi bunun ram'i? Boşta kalan hafızadan mı bahsediyorsun?
(02-03-2013 08:22)bgokcen Yazılan: [ -> ]Hayırlı olsun. "RAM miktarı 512'den 624MB'a çıkarılmış." demişsin. 756 falan değil miydi bunun ram'i? Boşta kalan hafızadan mı bahsediyorsun?
130 mb civarını gpu kullanıyor
(02-03-2013 08:22)bgokcen Yazılan: [ -> ]Hayırlı olsun. "RAM miktarı 512'den 624MB'a çıkarılmış." demişsin. 756 falan değil miydi bunun ram'i? Boşta kalan hafızadan mı bahsediyorsun?

eren29'unda söylediği gibi bi miktarını GPU kullanıyor. Geriye kalan miktar Gingerbread yüklüyken 512MB gösteriyordu. Jelly Bean'de 624MB olarak gösteriyor. android-smile Boşta kalan hafızada bi miktar artmış tabi bunun yanında. android-smile
Vay anasini sayin seyirciler. O zaman ram miktariji verirken gpu ram'ini de topluyor adamlar. Bir pazarlama taktigi daha.
(02-03-2013 22:30)bgokcen Yazılan: [ -> ]Vay anasini sayin seyirciler. O zaman ram miktariji verirken gpu ram'ini de topluyor adamlar. Bir pazarlama taktigi daha.

Banada 512 yazıyor ama stock 351 jb 423 mb ram oluyor
benim telefonda ram 555 mb android-smile neden sizde öyle düşük ki ?
(17-03-2013 01:27)unutulan- Yazılan: [ -> ]benim telefonda ram 555 mb android-smile neden sizde öyle düşük ki ?

Telefonlarımız farklı oldugundan olmasın?android-smile
(17-03-2013 02:05)eren29 Yazılan: [ -> ]
(17-03-2013 01:27)unutulan- Yazılan: [ -> ]benim telefonda ram 555 mb android-smile neden sizde öyle düşük ki ?

Telefonlarımız farklı oldugundan olmasın?android-smile

samsung galaxy ace 2 icin söyledim konu ace 2 doğal olarak model bildirmedim neyseandroid-smile
orjinali ne zaman gelcekmiş su an portekız romun ustune bı rom  kuruyoruz bıraz ıyı oluyor orjınalı gelırse tamamen ıyı olur kasmada pek olmaz gıbı
arkadaşlar ace 2 aldım jb yüklü idi zaten çok sarj yiyor şarj yetiştiremez oldum yardımcı olurmusunuz
ben bu konuda sana katılamıyorum çükü ben sam mobileden yükledim 2-3 hafta çok iyiydi daha sonra donmaya başladı şarjı çok yemeye başladı virüs bulaştı sandım ama oda yoktu 3 tane uygulama vardı ama donuyordu
Şuan sammobile Türkiye güncellemesi gelmiş bu sürüm beta mı yoksa orjinal sürüm mü ?
Sitede Kies görünür ifadesi var.
(20-09-2013 23:43)kelwinlg Yazılan: [ -> ]Şuan sammobile Türkiye güncellemesi gelmiş bu sürüm beta mı yoksa orjinal sürüm mü ?
Sitede Kies görünür ifadesi var.

Yeni yazılım gelmiş ha Big Grin Bende senin sayende farkettim. Kies'e geldiğine göre orjinal sürüm Okeyto  Bak şimdi bende merak ettim. Rom değiştireceğim zaman denerim artık android-smile
Sayfalar: 1 2
Referans Adresler