Androkolik Forum
Big Bang’te Arıkovanı’ndan girişimlere özel ödül - Yazdırılabilir Sürüm

+- Androkolik Forum (http://www.androkolik.com/forum)
+-- Forum: Haberler (/forum-Haberler.html)
+--- Forum: Diğer (/forum-Di%C4%9Fer.html)
+--- Konu: Big Bang’te Arıkovanı’ndan girişimlere özel ödül (/konu-Big-Bang%E2%80%99te-Ar%C4%B1kovan%C4%B1%E2%80%99ndan-giri%C5%9Fimlere-%C3%B6zel-%C3%B6d%C3%BCl.html)Big Bang’te Arıkovanı’ndan girişimlere özel ödül - deltafx - 05-12-2018 19:42

Türkiye’nin girişimcilerine büyük fırsatlar sunankitlesel fonlama platformu Arıkovanı, ITU Big Bang Finali kapsamında, başarılı projeleri ödüllendirdi. 20 projenin yarıştığı gecenin en başarılı 5 girişimi Arıkovanı Özel Ödülü’nü, 3 girişimi ise 100 bin TL’lik Turkcell Yeni Nesil Sanal Sunucu desteğini almaya hakkazandı.

Dünyanınilk dijital operatörü Turkcell, Türkiye’nin teknolojide üreten bir ülke olması amacıyla girişimcilere destek olmayı sürdürüyor. İTÜ Çekirdek tarafından gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük girişimcilik yarışması Big Bang 2018’in kazananları belli oldu. Big Bang 2018’de en başarılı 8 projeye Turkcell Arıkovanı toplam 550 bin TL destek ödülü verdi. Gecede Drivee, Swenna, Bren, WatchX ve FilameX isimliprojeler, Arıkovanı Özel Ödülü kapsamında Arıkovanı’nda 50 bin TL’lik kitlesel fonlama destek ödülü kazandı. Öte yandan, Intenseye, Kobaküs ve Benzinlitre projeleri de Turkcell’den 1 yıllık 100 bin TL değerinde Yeni Nesil Sanal Sunucu desteği ödülünün sahibi oldu. 

‘Geleceğe odaklandılar’

Arıkovanı’nda fonlama desteği alan projelerin ortak özelliği,geleceğin teknolojilerine odaklanmış olmaları. Drivee projesi, trafik kazalarını otomatik algılayarak, acil müdahaleekiplerinin olay yerine hızlıca ulaşmasını ve yaralıların hayata tutunmasını sağlıyor. FilameX 3boyutlu yazıcı kullanıcıları başta olmak üzere üretim ile ilgilenen herkesin zevkle kullanabileceği geri dönüşüm odaklı tasarlanmış mini filament üretim makinesi işlevi görüyor. WatchX ise kullanıcıların,ürün kutusu içerisinden çıkan parçaları basit işlemlerle birleştirerek, kendi akıllı saatini kendisi yaptığı bir kodlama eğitim kiti görevi üstleniyor.
Girişimcilerden akıllı şehir projeleri
 
Turkcell, Türkiye’nin dijital dönüşümüne katkı sunacak projelerinhayata geçmesi için girişimcilere altyapı desteği sunacak. Big Bang 2018’in dikkat çeken girişimlerinden BenzinLitre, tüm akaryakıt istasyonlarını güncel fiyatları,doğru lokasyonları ve tesis-içi imkanları ile listeleyerek kullanıcıların tasarruf etmesini ve karar verme sürecini akıllı hale getirmesini sağlıyor. Intenseye akıllı şehirler, perakende müşteri analizi, ulaşım, trafik izlemeve eğitim sektörlerine yönelik yapay zeka tabanlı video analiz servisleri sunuyor. Kobaküs ise tüm banka hesaplarının bir tek platform üzerinden, aynı anda ve yüksek güvenlikle yönetilmesini sağlıyor.
 

Teknoloji DNA’mızı start-up’larla buluşturuyoruz

Ödül törenindekonuşan ve girişimcilere ödüllerini sahnede takdim eden Turkcell DijitalServisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ayşem Ertopuz, “Türkiye’ninteknolojide üreten ülke olması vizyonuyla çalışıyoruz. Biliyoruz ki, dijital dönüşümde, Türkiye ekosisteminin önemli birhalkasını oluşturan girişimler olmazsa olmazımız.  Bu ülkenin teknoloji geliştiren yaratıcı beyinlere ihtiyacı var. Bu yüzden Arıkovanı ile bu girişimleri vitrine çıkarıyor ve hayata geçmesine öncülük ediyoruz. Ardından üretime geçen girişimleri, Arıkovanı Mağaza ile satışa sunacak bir platform sunuyoruz” dedi.