Androkolik Forum
'Kısa'lar festivalle aynı anda TV+ ekranında - Yazdırılabilir Sürüm

+- Androkolik Forum (http://www.androkolik.com/forum)
+-- Forum: Haberler (/forum-Haberler.html)
+--- Forum: Diğer (/forum-Di%C4%9Fer.html)
+--- Konu: 'Kısa'lar festivalle aynı anda TV+ ekranında (/konu-K%C4%B1sa-lar-festivalle-ayn%C4%B1-anda-TV-ekran%C4%B1nda.html)'Kısa'lar festivalle aynı anda TV+ ekranında - deltafx - 08-11-2018 19:39

Dünyadan ve Türkiye’denbirçok önemli sinemacının katılacağı Malatya Uluslararası Film Festivali’nde yarışacak 9 kısa film, eşzamanlı olarak ilk kez ve sadece Türkiye’nin dijital televizyon platformu TV+’ta yayınlanacak. 9-15 Kasım arasında yapılacak festivalin açılış ve kapanış törenlerinden ünlülerle kırmızı halı röportajları ve özel görüntüler de TV+’ta yer alacak.

 

Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından sinemacılarıbir araya getirecek 8. Malatya Uluslararası Film Festivali’nin başlamasına kısa süre kaldı. 9 Kasım tarihinden itibaren yerli ve yabancı 100’den fazla filmin izleyiciyle buluşacağı festivale, sinemanın ulusal ve uluslararası pek çok önde gelen ismi de katılacak. 15 Kasım’a kadar sürecek bu önemli organizasyonun ana iletişim sponsoru, Türkiye’nin dijital televizyon platformu TV+ oldu.

 

Ulusal ve uluslararası festivallere destek

 

Bu yıl 55. Antalya Film Festivali ve 6. Boğaziçi FilmFestivali’nin de ana iletişim sponsorluğunu üstlenen TV+, sinema sektörünü sahipleniyor. Turkcell Dijital Medya veEğlence Servisleri Direktörü Barış Zavaroğlu, 3 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan TV+’ın sanatı desteklemestratejisinin süreceğini belirterek “Dijital operatör olma ayrıcalığını TV+ ile kullanıcılarımıza yaşatıyoruz. Sadece dijitalde kalmayıp sinema alanındaki işbirliği ve sponsorluklarla tüm Türkiye’yi kucaklıyoruz. İki yıldır sinema etkinliklerimizle dünya klasikleri ve festivallerin öne çıkan seçkilerini sanatseverlerle buluşturduk. Bunu Malatya Uluslararası Film Festivali’ndeki sponsorluğumuzla devam ettiriyoruz.” dedi.

 

Sinemanın ünlü isimleriyle kırmızı halı röportajları

 

Türk sinemasının iki büyük oyuncusu Perran Kutman veŞener Şen’in yanı sıra usta yönetmen Osman Sınav’ın Onur Ödülü alacağı festival için Cem Yılmaz, Nuri Bilge Ceylan, Şerif Sezer, Mehmet Aslantuğ, Zafer Algöz, Ezgi Mola, Reis Çelik, İpek Tuzcuoğlu, Haluk Piyes gibi ünlü isimler de Malatya’ya gelecek. Festivalin açılış ve kapanış töreninde kırmızı halıdan en görkemli anların yanı sıra ünlü isimlerle yapılacak canlı röportajlar ve özel görüntüler de TV+ üzerinden izlenebilecek.

 

Türkiye’de ilk kez ve sadece TV+’ta

 

Festival kapsamında düzenlenen Ulusal Kısa Metraj dalındayarışacak 9 film, festivalle eşzamanlı olarak Türkiye’de ilk kez ve sadece TV+’ta yayınlanacak. Böylece TV+ kullanıcıları hem bu yapımları erkenden izleme olanağı bulacak hem de festivalin havasını daha yakından hissedecekler.