Androkolik Forum
Döner Trofe Yeni Sahibini Bekliyor - Yazdırılabilir Sürüm

+- Androkolik Forum (http://www.androkolik.com/forum)
+-- Forum: PC Destek ve Paylaşım (/forum-PC-Destek-ve-Payla%C5%9F%C4%B1m.html)
+--- Forum: Teknoloji (/forum-Teknoloji.html)
+--- Konu: Döner Trofe Yeni Sahibini Bekliyor (/konu-D%C3%B6ner-Trofe-Yeni-Sahibini-Bekliyor.html)Döner Trofe Yeni Sahibini Bekliyor - Manifest0 - 14-09-2018 15:34

TurkcellPlatinum Bosphorus Cup’ta rengarenk yelkenlilerin Boğaz şöleni 29 Eylül’de başlıyor

Döner Trofe yeni sahibini bekliyor

Türkiye’nin en uzunsoluklu spor organizasyonlarından biri olan Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ın bu yıl 17’ncisi düzenlenecek. İstanbul Boğazı’nı rengarenk bir manzara boyayacak yarışlar, 29-30 Eylül 2018 tarihlerinde yapılacak. Yaklaşık 10 ülkeden 800’e yakın yelkencinin mücadele edeceği Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ın şampiyonuna verilecek ‘Döner Trofe Kupası’, geçen yılın şampiyonu Orient Express VI tarafından organizasyonu düzenleyen ORG Sports Management’a teslim edildi.

Yelken yarışlarında Türkiye’nin en prestijliyarışlarından biri olan ve bu sene 17. kez yelken tutkunlarını İstanbul’da buluşturacak ‘Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ta geleneksel kupa devir teslim töreni gerçekleştirildi. 29-30 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ın görkemli şampiyonluk kupası ‘Döner Trofe Kupası’ yeni şampiyona verilmek üzere organizasyona teslim edildi. Yaklaşık 10 ülkeden, 80 tekne ve 800’e yakın yelkenlinin mücadele edeceği Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ın kupa devir teslim törenine organizasyonu düzenleyen ORG Sports Management kurucusu Orhan Gorbon ve son iki yılın şampiyon takımı Orient Express VI adına Bülent Atabay katıldı.

Gümüş Kupa Yeni Sahibi Bekliyor

Organizasyon ekibine teslim edilen ve tamamen kristalmalzemede üretilen gümüş kupa, Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ta bu yılki yeni sahibini bekliyor. 2002 yılından bu yana devam eden yarışlara özel olarak Türk tasarımcı Can Yalman’ın dizayn ettiği, 7 kg ağırlığındaki gümüş kupa bu yıl 30 Eylül’de şampiyon takımın ellerinde havaya kalkacak. Genel klasman 1.’sine verilen gümüş kupayı, son iki yıldır yarışlarda birinciliği bırakmayan Orient Express VI ekibi kazandı.

Boğaz’daki Yelken ŞöleniDolmabahçe’den başlayacak

İki gün boyunca sürecek ve 3 yarıştan oluşan etkinliğinilk gününde yelkenliler, İstanbul Boğazı’nda mücadele edecek. Boğaz Yarışı’nda tekneler Dolmabahçe’den start alacak,Anadolu Hisarı’nda dönecek ve Çırağan Sarayı önündeki finiş noktasına gelecek. BosphorusCup, 30 Eylül Pazar günü Caddebostan etabı veardından düzenlenecek ödül töreni ile son bulacak.

En güzel izleme noktaları 

Bu yıl 17’ncisidüzenlenen yarışların en iyi izleneceği yerler, Beşiktaş sahili-Ortaköy Meydanı, Akıntıburnu-Arnavutköy, Bebek, Kuleli ve Kandilli olacak.