Androkolik Forum
Turkcell - 10 Milyon Kişi "Hızlı Giriş" Yapıyor - Yazdırılabilir Sürüm

+- Androkolik Forum (http://www.androkolik.com/forum)
+-- Forum: PC Destek ve Paylaşım (/forum-PC-Destek-ve-Payla%C5%9F%C4%B1m.html)
+--- Forum: Teknoloji (/forum-Teknoloji.html)
+--- Konu: Turkcell - 10 Milyon Kişi "Hızlı Giriş" Yapıyor (/konu-Turkcell-10-Milyon-Ki%C5%9Fi-H%C4%B1zl%C4%B1-Giri%C5%9F-Yap%C4%B1yor.html)Turkcell - 10 Milyon Kişi "Hızlı Giriş" Yapıyor - Manifest0 - 11-09-2018 13:23

Şifre unutma derdine son veren Hızlı Giriş hızla yaygınlaşıyor

 

10 milyon kişi “Hızlı Giriş” yapıyor

 

Turkcell’in mobil veya web sitelerine girişi çok daha güvenli ve hızlıhale getiren Hızlı Giriş teknolojisi, 10 milyon kullanıcı barajını aştı. Şifre unutma derdine son veren Hızlı Giriş Turkcell’in popüler uygulamalarının yanı sıra Hadi, Piri, Kimboo ve Smart Beyoğlu gibi birçok servis sağlayıcı tarafından da sorunsuz ve güvenli oturum açma hizmeti için kullanılıyor.  

 

Mobil uygulama ve web sitelerine yapılan üye girişlerini daha hızlı vegüvenli hale getiren Hızlı Giriş teknolojisi, her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Yalnızca cep telefonu numarasıyla uygulamalara kolayca giriş yapılmasını sağlayan Hızlı Giriş teknolojisinin Türkiye’deki kullanıcı sayısı 10 milyonu aştı. Hızlı Giriş teknolojisini kullanan kişiler ayrıca “Beni Hatırla” seçeneğini işaretleyerek giriş süresini daha da kısaltabiliyor.

 

Hızlı Girişi yapan ilk operatör

Dünyada Hızlı Giriş teknolojisini ilk defa kullanan operatörden biriolarak öne çıkan Turkcell’in Hızlı Giriş çözümünün başarısı sayesinde Türkiye, dünya genelinde GSMA (Dünya Mobil Operatörler Birliği) tarafından belirlenen ticari sürdürülebilirlik kriterlerini sağlayan ilk global pazar olmayı da başarmıştı. Bu teknoloji sayesinde, web sitelerine güvenli girişi yapmak ise saniyeler içinde gerçekleşiyor.

Öte yandan Turkcell, oldukça popüler olan gazete ve dergi uygulaması“Dergilik” ve müşteri hizmetleri uygulaması “Hesabım” dâhil olmak üzere, birçok uygulama Hızlı Giriş’i kullanıyor. Hızlı giriş teknolojisi, Turkcell’in Fulltrip adlı seyahat sitesinde ve kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda da kullanılıyor.

 

Uygulamalarla entegre

Bu teknoloji ayrıca birçok servis sağlayıcı tarafından da tercihediliyor. Türkiye’nin ilk canlı mobil yarışması Hadi,  seyahat uygulaması Piri, İstanbul’un enpopüler semtlerinden biri olan Beyoğlu’nu tanıtan Beyoğlu Belediyesi’nin yaşam uygulaması Smart Beyoğlu ve sosyal oyun platformu Kimboo ile Kuponsa gibi birçok uygulama sorunsuz ve güvenli oturum açma hizmeti için Hızlı Giriş’i kullanıyor.