Androkolik Forum
İzmir Turkcell’in dijital uygulamalarını çok sevdi - Yazdırılabilir Sürüm

+- Androkolik Forum (http://www.androkolik.com/forum)
+-- Forum: Haberler (/forum-Haberler.html)
+--- Forum: Diğer (/forum-Di%C4%9Fer.html)
+--- Konu: İzmir Turkcell’in dijital uygulamalarını çok sevdi (/konu-%C4%B0zmir-Turkcell%E2%80%99in-dijital-uygulamalar%C4%B1n%C4%B1-%C3%A7ok-sevdi.html)İzmir Turkcell’in dijital uygulamalarını çok sevdi - deltafx - 01-06-2018 20:44

Dünya’nın ilk dijitaloperatörü Turkcell, dijital uygulamalarıyla İzmir’in kalbini fethetti. İzmirliler, Turkcell’in müzik platformu fizy’den en çok Mahmut Orhan ve Mabil Matiz dinlerken, Dergilik’tenmizah ve belgesel dergileri okuyor. Turkcell, İzmir’de 29 farklı mağazası ve 2 çağrımerkeziyle yaklaşık 4.000 kişilik istihdam yaratıyor.

 

İzmir’de basın mensuplarıyla biraraya gelen Turkcell Dijital Servis veÇözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ayşem Ertopuz,  Turkcell’in ürün ve çözümlerinden bahsettiğitoplantıda, İzmir’e özel bilgileri de paylaştı. 

2017 yılında Turkcell’in piyasa değerine göre dünyadaki ilk 100 operatörsıralamasında, en hızlı büyüyen şirket olarak yer aldığını vurgulayaraksözlerine başlayan Ertopuz, “Burekor büyümede, iş modelimizde data ve dijital servislerin ağırlıklı olarak gelişmesinin büyük rolü bulunuyor. Son iki yıldır bu kapsamda, yatırımlarımızda data ve dijital servisler alanına yoğunlaştık. Bu noktada farklı yeteneklerimizi bir araya getiriyor; müşterilerimize yenilikçi ürün ve servisler sunuyoruz. Amacımız müşterilerimizin bizimle geçirdiği süreyi artırabilmek” dedi.

Hayata Değer KatanUygulamalar

 

Dünyanın ilk dijital operatörü olarak Turkcell’in bukapsamda geliştirdiği ürün ve servislerle küresel ölçekte rekabet ettiklerini de hatırlatan Ertopuz, BiP, fizy,Dergilik, Yaani, bireysel depolama servisi Lifebox, telefon, tablet, TV ve bilgisayardan izlenebilen televizyon platformu TV+ gibi çözümlerle müşterilerinin günlük 1.440 dakikayadeğer katan servisler sunduklarını vurguladı. Ertopuz, ayrıca Turkcell Akademi, Merhaba Umut ve Hayal Ortağım gibi uygulamalarla da topluma fayda sağlayan, engelleri aşan hizmetler sunduklarını da belirtti. 

Ürün veçözümlerle Turkcell’in müşterileriyle geçirdiği sürenin de hızla arttığına değinen Ertopuz, İzmirli tüketicilerin kullanım alışkanlıklarına ilişkin de şu bilgileri verdi:

“Rakamlar,İzmir halkının Turkcell’in dijital uygulamalarını sevdiğini açıkça gösteriyor. Nisan ayında yeni nesil iletişim platformumuz BiP’i İzmir’de 584 bin kişikullanıyor. Türkiye’nin ilk yerli aramamotoru Yaani üzerinden mobil arama sayısı ise İzmir’de yine Nisan ayında 2,5 milyonu aştı. Lifebox’a 16 milyondosya yükleyen İzmirli Turkcelliler, TV+’ta da 201 bin izleme rakamına ulaşmış durumda.”

İzmirliTurkcellilerin en çok rağbet gösterdiği bir diğer uygulama müzik platformu fizy. Ruh haline göre müzik, video klipve kendi zevklerine uygun öneri, akıllı arama yeteneği, sanatçı sayfalarına hızlı erişim, şarkı ve video karışık çalma listesi yaratabilme özelliklerini bir arada sunan fizy üzerinden İzmir halkı Nisan ayında 19 milyon şarkı dinlemiş. En çok dinlenen şarkıların başında iseMahmut Orhan’ın “Her Şey Fani” ve Mabel Matiz’in “Öyle Kolaysa” var. İdo Tatlıses’in “Sen” parçası da İzmir halkının favorileri arasında yer alıyor.

Ayşem Ertopuz,Türkiye’nin dijital yayıncılık platformu Dergilik’in de İzmirli kullanıcılar tarafından yoğunlukla tercih edilmeye başladığını belirtti. Okuma alışkanlıklarında adeta çığır açan Türkiye’nin dijital yayıncılık platformu Dergilik uygulamasında İzmir’de 700 bin abone bulunuyor. Dergilik’te İzmirhalkının en çok ilgi gösterdiği konular arasında mizah ve belgesel dergileri yer alıyor.  

Kopilot’la her şey kontrol altında

 

Toplantıda Haziran ayında lanseetmeyi planladıkları Kopilot’u da anlatan Ertopuz,ürünle ilgili olarak “Sahip olduğunuz aracın performansı ve sürüş deneyimiyle ilgili bilgilerin gerçek zamanlı izlenmesini sağlayan Kopilot, klasik bir araç takip hizmetinin çok ötesinde; kullanımdetayları, seyahat günlüğü, sürücü davranışı, sürüş modları ve bildirimleriyle aracınızla ilgili her şeyi kontrol altında tutmanızı sağlayacak. Kopilot ayrıca, marka işbirliği ekosistemiyle kullanıcılara aracıyla ilgili avantajlı fırsatlar ve Turkcell'in OTT hizmetleri vasıtasıyla kişiselleştirilmiş bilgiler sunarak, sürüş deneyimini üst seviyeye çıkaracak” dedi

Turkcell’denİzmir’e katkı

 

Türkiye’nin 81 ilinde ürün veçözümleriyle başarı hikayesini sürdüren Turkcell, İzmir’de de fark yaratmaya devam ediyor. Şehirde toplam 3.210kilometre uzunluğundaki fiber ağ altyapısı,29 farklı mağazası ve 2 Global Turkcell Çağrı Merkezi’yle İzmirlitüketicilere ulaşan Turkcell, aynı zamanda yaklaşık 4.000 çalışanıyla şehrin istihdamına da büyük katkı sağlıyor.