z5 compact kamera çalışmama problemi - Yazdırılabilir Sürüm
Androkolik Forum
z5 compact kamera çalışmama problemi - Yazdırılabilir Sürüm

+- Androkolik Forum (http://www.androkolik.com/forum)
+-- Forum: Cep Telefonları Destek ve Paylaşım (/forum-Cep-Telefonlar%C4%B1-Destek-ve-Payla%C5%9F%C4%B1m.html)
+--- Forum: Android (/forum-Android.html)
+--- Konu: z5 compact kamera çalışmama problemi (/konu-z5-compact-kamera-%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fmama-problemi.html)

z5 compact kamera çalışmama problemi - gekic43 - 24-12-2017 19:50

Merhaba arkadaşlar. 
Başlıkta belirttiğim gibi sony z5 compact telefonumun kamerası ve flaşı hiçbir şekilde çalışmıyor. Fabrika ayarlarını yükledim gene düzelmedi. İnsagram whatsapp snapchat vs. diğer kamera içerikli alternatif programlarla da çalışmıyor. Kameranın çalışmasını gerektiren programlarda,açılma esnasında arayüze dahi girmeden telefon donuyor ana menuye atıp çalışmayı durdurdu hatası veriyor. Nasıl düzeltebilirim sorun yazılımsal mı donanımsal mı nasıl anlayabilirim yardımcı olabilir misiniz?

RE: z5 compact kamera çalışmama problemi - androkolik - 25-12-2017 08:54

(24-12-2017 19:50)gekic43 Yazılan:  Merhaba arkadaşlar. 
Başlıkta belirttiğim gibi sony z5 compact telefonumun kamerası ve flaşı hiçbir şekilde çalışmıyor. Fabrika ayarlarını yükledim gene düzelmedi. İnsagram whatsapp snapchat vs. diğer kamera içerikli alternatif programlarla da çalışmıyor. Kameranın çalışmasını gerektiren programlarda,açılma esnasında arayüze dahi girmeden telefon donuyor ana menuye atıp çalışmayı durdurdu hatası veriyor. Nasıl düzeltebilirim sorun yazılımsal mı donanımsal mı nasıl anlayabilirim yardımcı olabilir misiniz?
Geçmiş olsun. Düşme falan oldu mu? Fabrika ayarları haricinde birde pc den yazılım atın derim. Eğer oda olmazsa garanti vardır umarım.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: z5 compact kamera çalışmama problemi - gekic43 - 25-12-2017 12:42

akşam çalışıyordu şarza taktım sabah uyandığımda bozulmuştu. Düşmeler oldu ama öyle şiddetli değil bozulmadan birkaç gün önce düşürmüştüm en son elimden. Garantisi 1 ay daha var ama garanti belgesini bulamıyorum. Sony hesabımdan baktığımda ocağın 21 ine kadar garantili görünüyor. Belge olmadan garantiye kabul ederler mi?

z5 compact kamera çalışmama problemi - vaterfa - 25-12-2017 12:49

musteri hizmetlerini arayip sormakta fayda var tabi ama muhtemelen edilir

RE: z5 compact kamera çalışmama problemi - androkolik - 25-12-2017 14:52

Muhtemelen edilir ama bazen kıllık yapabiliyorlar. Bir an önce müşteri hizmetlerini ara ya da götür derim. Kasa da darbe var ise garanti dışı da bırakıyorlar arkadaşımın sony öyle oldu mesela.

RE: z5 compact kamera çalışmama problemi - gekic43 - 25-12-2017 20:15

(25-12-2017 14:52)androkolik Yazılan:  Muhtemelen edilir ama bazen kıllık yapabiliyorlar. Bir an önce müşteri hizmetlerini ara ya da götür derim. Kasa da darbe var ise garanti dışı da bırakıyorlar arkadaşımın sony öyle oldu mesela.
Kasada sol altta hafif bir ezilme var ama o olalı bir yıl oldu nerdeyse. Yarın servisi arayayım bakalım. Sizce bu ezik için servis dışı kalır mı? 

Highslide JS

RE: z5 compact kamera çalışmama problemi - androkolik - 28-12-2017 19:03

(25-12-2017 20:15)gekic43 Yazılan:  
(25-12-2017 14:52)androkolik Yazılan:  Muhtemelen edilir ama bazen kıllık yapabiliyorlar. Bir an önce müşteri hizmetlerini ara ya da götür derim. Kasa da darbe var ise garanti dışı da bırakıyorlar arkadaşımın sony öyle oldu mesela.
Kasada sol altta hafif bir ezilme var ama o olalı bir yıl oldu nerdeyse. Yarın servisi arayayım bakalım. Sizce bu ezik için servis dışı kalır mı? 

Highslide JS
Arkadaşın kaldı malesef biraz da nasip işi. Ne yaptın durum ne?

RE: z5 compact kamera çalışmama problemi - gekic43 - 28-12-2017 22:45

servisi aradım fabrika çıkış tarihine göre garanti bitmiş ama aldığın yerden bir fatura al aslı gibidir kaşesiyle gönderirsen satın aldığın günden itibaren geçerli sayılır dediler. Telefonu memleketten almıştım 4 ocakta babam alıp gönderecek faturayı daha sonra servise göndereceğim. Umarım bir sıkıntı çıkarmazlar masraf çıkarmazlar hatta yeni cihaz gönderirler Big Grin

RE: z5 compact kamera çalışmama problemi - androkolik - 28-12-2017 23:17

(28-12-2017 22:45)gekic43 Yazılan:  servisi aradım fabrika çıkış tarihine göre garanti bitmiş ama aldığın yerden bir fatura al aslı gibidir kaşesiyle gönderirsen satın aldığın günden itibaren geçerli sayılır dediler. Telefonu memleketten almıştım 4 ocakta babam alıp gönderecek faturayı daha sonra servise göndereceğim. Umarım bir sıkıntı çıkarmazlar masraf çıkarmazlar hatta yeni cihaz gönderirler Big Grin
İnşallah android-smile