Androkolik Forum
[SORU] Oyun bilgisayarı (laptop) - Yazdırılabilir Sürüm

+- Androkolik Forum (http://www.androkolik.com/forum)
+-- Forum: PC Destek ve Paylaşım (/forum-PC-Destek-ve-Payla%C5%9F%C4%B1m.html)
+--- Forum: Donanım (/forum-Donan%C4%B1m.html)
+--- Konu: [SORU] Oyun bilgisayarı (laptop) (/konu-SORU-Oyun-bilgisayar%C4%B1-laptop.html)

Oyun bilgisayarı (laptop) - D.Selimoglu - 29-11-2017 09:42

Bilgisayar toplucam dedimde o kadar kolay değilmiş gelen geçen saçma sapan şeyleri satıyım sana falan diyor sinir ediyorlar bende etrafta gezdiririm diye fikrimi laptop alıcam diye değiştirdim. İnternetten oyun laptoplarına falan baktım donanım haberde ki arkadaşları izledim falan, iyi anlayan birine göre 970 870 vs gibi sonu 70 ve üzeri oyun bilgisayarıdır dedi bende sınır olarak 970 iyi dedim kendimce 970 olan laptoplara bakıyım dedim nerdeyse hiç yok yani neden böyle anlamış değilim sorcağım şey ise şu o adamın dediği doğrumu yani laptoplara oyuncu laptopu diye aratınca 1050 çıkıyor sadece bide neden gtx 970 gtx 980 den daha iyi performans vermiş? Ha bu arada yılbaşını bekliyorum indirimli falan olursa bu tür laptoplar sizlerinde önerilerinizi bekliyorum.

i7 işlemci şart

Ekran kartları (GTX) - androkolik - 29-11-2017 17:20

Oyun konusunda bilgim yok yani ekran kartlarına da çok aşina değilim. Faturası garantisi varsa ve deneyerek alma imkânınız varsa öyle alın derim. Ekran kartı inceleme olarak youtube da donanımarşivi isimli kanala bakabilirsiniz. Onun inceleme videoları gözüme çarpıyor.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: Oyun bilgisayarı (laptop) - D.Selimoglu - 20-12-2017 10:03

güncel

RE: Oyun bilgisayarı (laptop) - emre38 - 27-12-2017 21:59

1050 de 970 de gayet iyi oyun oynatır.50-70 farkı önemli ama 70 önde olur tahminimce.1000serisinin 900a olan farkı yeni nesil olması bildiğime göre çok aşırı fark sayılmaz.yani 50-60-70farkı daha önemli.ekran kartlarının performanslarına passmark sitesinden bakabilirsiniz.oynamak istediğiniz oyunlara göre de fps kıyaslaması yapın youtubedan.işlemci fix zaten laptopta oyun için 6700hq-7700hq.ismi u olanlara da bulaşmayın az enerji tüketen günlük işler için uygun modeller çünkü.ssd-ram olayında da ssd mutlaka olsun rami de min 16gb alın.

RE: Oyun bilgisayarı (laptop) - gekic43 - 28-12-2017 15:44

Msi ve monster ın laptopları oyun konusunda iyiler ama ısınma problemleri oluyor. Lenovo da laptop konusunda gayet başarılı. Kendi laptobum lenovo z510 i7 üstüne 2 kez kola döküldü bişey olmadı. Garanti bitimine bir ay kala batarya ve hardiskinde sıkıntı oldu servise gönderdim sıfır batarya harddisk takıp göndermişler. Lenovoyuda tavsiye edebilirim ama fiyatlar şuan uçmuş durumda malum enflasyon vs. Ben 2000 tl ye almıştım şuan aynısı vatanda 3800-3900 lerde seyrediyor. Yılbaşı indirimi olmazsa biraz daha doların düşmesini beklemeni tavsiye ederim.bu 3 markanın güncel donanımlı laptoplarını araştırmanı tavsiye ederim

RE: Oyun bilgisayarı (laptop) - D.Selimoglu - 28-12-2017 15:53

bekle bekle nereye kadar bu laptoplara bid taxit yapınca 5se 7 .5 oluyor
bu nedir ya