Androkolik Forum
[BİLGİLENDİRME] s5830i'den KURTULDUM :D - Yazdırılabilir Sürüm

+- Androkolik Forum (http://www.androkolik.com/forum)
+-- Forum: Cep Telefonları Destek ve Paylaşım (/forum-Cep-Telefonlar%C4%B1-Destek-ve-Payla%C5%9F%C4%B1m.html)
+--- Forum: Tanışma, Kaynaşma, Geyik ve Diğer Konular (/forum-Tan%C4%B1%C5%9Fma-Kayna%C5%9Fma-Geyik-ve-Di%C4%9Fer-Konular.html)
+--- Konu: [BİLGİLENDİRME] s5830i'den KURTULDUM :D (/konu-B%C4%B0LG%C4%B0LEND%C4%B0RME-s5830i-den-KURTULDUM-D.html)

s5830i'den KURTULDUM :D - PowerPerfect - 19-05-2017 18:15

Bu başlık yılla öncesinden kalma ama bana kullanmak bu güne nasip oldu Big Grin Herkese İyi Günler.Yeni telefonumu aldım.Alalı 3-4 hafta oldu ama ben kullandıktan sonra öneri pozitif ve negatif yönleri nerlerdir onlarıda paylaşmak istedigimden biraz kullandıktan sonra konuyu açmak istedim.Aslında Lenovo K6 Power Modeli için gittigim MediaMarkt Lenovo K5 NOTE 32GB Gold (http://www.epey.com/akilli-telefonlar/lenovo-k5-note-32gb.html) modeli ile çıktım.1100 TL ödeme yaptım.Büyük ekran telefondan korkuyordum ama sandığım kadar kullanımı zor degil hatta artık küçük telefon hayatta kullanamam Big Grin
Telefon tavsiyesinde yardımcı olan tüm androkolik Forum arkadaşlarıma TEŞEKKÜR EDERİM.Biraz telefon pozitif negatif yönlerinden bahsetmek isityorum.(Teknik özelliker zaten yukarıda verdigim linkte yazıyor.)
Pozitif(+)
TASARIM
Paketten kılıf ve jelatin ek olarak çıkıyor.Tasarım konusunda gerçekten beni çok memnun etti.Hem kamera dışa kısma çok uzanmıyor ve tuşlar ekran içinde değil.Elinizle rahatça kavrayabliyorsunuz.Gayet saglam bir kasaı var bana göre.
EKRAN
5.5 inç FHD ekran gerçekten beni memnun etti.Aşırı hassas bir dokunmatigi yok fakat eldiven modu ile kullanırssanız pek fark etmesede gayet iyi.
BATARYA ÖMRÜ
3500 MAH bataryası var.Gün içinde whatsapp insta vs %50 ekran parlaklıgı ile kullanırsanız 5 saat ekran süresini rahatça alırsınız.2 saat 20 dk %100 şarj oluyor.Bne gün boyu kullanıyorum akşamları şarja takıyorum.Gayet rahat oluyor benim için.
PERFORMANS VE DONANIM
Donanıö özelliklerine verdigim linkten bakabilirsiniz.Antutu puanı 46000 civarı.Asphalt 8 en düşük grafikte rahatça oynatıyor ama grafikler yükseldikçe çokda iyi oldugunu söylemem zaten cihazın segmenti belli.32GB hafıza hafıza kartına ihtiyaç bile duymadım.İlk başlarda kusursuzdu fakat bu günlerde çok nadirde olsa takılmalar oluyor.Isınmaya gelince Antutu stress test 40 dereceyi kesinlikle geçmiyor.Gerçekten ısınma konusunda gayet iyi.Elinizi hiçbir zaman rahatsız etmiyor.Ekran biraz fazla ısınıyor ama yinede benim açımdan sorun yok.
KAMERA
Kamera ile uzaktan yakından alakam yoktur ama yinede yorum atmak istiyorum.Kamera konusunda yetersiz.Ön kamera açısı gerçekten çok dar.Arka kamerada odaklayınca karartma vb sorunlar yaşanıyor.Netlik konusunda benim açından sorun yok ama yinede alacak arkadaşlar kamera kendisi için önemliyse bakarak alsın.(13 ÖN 8ARKA)
EKSTRA 
OTG ve parmak izi okuyucu başarılı.Parmak izi okuyucuya dogru bastırmayı bilirseniz kusursuz okuyor ve gayet hızlıda açıyor.Dolby Atmos ses sistemi gerçekten ama gerçekten mükemel.Hem kulaklıkta hem hoparlörde tecrübe etmenizi öneririm.
NEGATİF(-)
Bildirim ışıgı var fakat net olarak yanmıyor.Karanlıkta seçilebilir ama gün ışıgında zor.Ekran 5.5 inç değil 5.4 inç.KÖşede siyah bir kısım var.Kötü gözükmüyor ama yinede olmasa çok daha iyi olurdu.Şarj girişi dayanıksınz gibi .Takarken korkutuyor beni çok dikkatli kullanıyorum.Çift tıklama ile kapatma yok ama kendine ait menüsü var yada ekranı döndürünce kapatma var ama yinede olsa fena olmazdı.Android 7.0 alamayacak yani 6.0 kullanmak zorundasınız.Lenovonun büyük bir haksızlıgı.Kulaklıklardan kısık ses geliyor büyük bir sorun.Takılmalar nadirde olsa yaşanıyor.Zaten kusursuz bir cihazda dünyada yok.
Aklıma gelenleri bir dahaki girişimde yazarım.Bana sorarsanız alınabilir bir cihaz mı?Cevabım Tabiki de Evet olurdu.Negatif kısımlar çokta önemli değil.Sadece biraz dikkatli kullacaksınız.Birazda görmeden gelip elinizdeki ile idare etmeyi öğreceksiniz.Öyle canı sıkılıpta telefon değiştiren insanlardan olmamanız lazım.Türkiye bu konuda dünyanın başkenti bana kalırsa.Bilinçsizce hareket ediliyor ama elden hiçbirşey gelmez.1100 TL veripte bu segmentte Lenovo  almanızı kesinlikle öneririm.
SON OLARAK  @androkolik @ugurgunes  @acaglar hocalarıma bana fikir verdikleri ve ilgi gösterdikleri için ayrıca TEŞEKKÜR EDERİM.Bunca yıldır bu forumun üyesiyim herşey için herkese Teşekkür Ederim.Biraz tanıtım tadında oldu ama kusuruma bakmayın.Herkese İyi günler İyi Akşamlar dilerim.Sağlıcakla kalın.

RE: s5830i'den KURTULDUM :D - androkolik - 19-05-2017 18:21

Hayırlı olsun. Güle güle kullan. Ah şu garanti konusu olmasa mi5 aldıracaktım sana android-smile

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: s5830i'den KURTULDUM :D - PowerPerfect - 19-05-2017 23:02

@androkolik Hocam ilerleyen zamanlarda gerçekten aklımda duruyor ben çok ama çok iyi hatırlıyorum 1100 TL mi5 hepsi burada dahil olmak üzere her alışveriş sitesinde bulunuyordu ama şimdilerde fiyat olarak gerçekten uçmuş diyebilirim.Şuan için elimdeki cihazı elimden geldiğince uzun kullanmayı düşünüyorum.Yinede 1 yıl sonra satma ihtimalim yüksek.İşte o zaman mi5 geçebilirim garanti kısımda zaten sorun olmaz o zaman kadar umarım fiyat olarak daha fazla üstüne koymaz.Tekrar herşey için teşekkür ederim. Big Grin

RE: s5830i'den KURTULDUM :D - androkolik - 19-05-2017 23:04

2 hafta önce arkadaşıma aldık. 1065 lira ya geldi delta garantili. Rica ederiz. Güle güle kullan tekrar

RE: s5830i'den KURTULDUM :D - PowerPerfect - 20-05-2017 00:47

@androkolik Hocam fiyatlar artmıştı diye hatırlıyorum ama çok değişim yok gerçekten ama neden ekranlar 5.5 inç uretilmemiste hepsi 5.15 olarak geçiyor bir anlam veremedim?

RE: s5830i'den KURTULDUM :D - androkolik - 20-05-2017 01:18

Evet bi ara artmıştı. 5.15 bence ideal Big Grin

RE: s5830i'den KURTULDUM :D - PowerPerfect - 20-05-2017 11:09

@androkolik Haklisiniz Hocam ama yukardada yazdım ya büyük ekran bambaşka bir dünya kusursuz resmen elinde akıyor ekran ilk başlarda gerçekten çok korktum 5.0 inç ekran alma niyetiyle gittim 5.5 alıp geldim Lan çok büyük bu elim yetişmiyor kullanamam düşer cebime sığmıyor ablam gelsin bunu vereyim ben yeniden küçük ekran alayim diye diye kafayı yiyordum ama büyük ekran keyfide havasında süper Big Grin ilerleyen dönemlerde almak istediğim cihaz listesinde xiaomi ilk sıraları alır

RE: s5830i'den KURTULDUM :D - ugurgunes - 08-06-2017 00:38

Hayırlı olsun android-smile

RE: s5830i'den KURTULDUM :D - All-Star - 25-07-2017 21:15

H.o artık Aceden Kurtulanlar Forumdan Uçtu 3 Sene Önce S5830i Forumu Coşmuştu.

RE: s5830i'den KURTULDUM :D - PowerPerfect - 01-10-2017 09:40

@All-Star teşekkür ederim haklısın yıllar önce çok ciddiyim günde 5-6 saat baktığım zaman oluyordu 15-20 tane rom denemişimdir insanlar mesaj atmaktan telefonu elinden bırakamazlardı bende telefonu kurcalamaktan o zamanlar forumda hissettiğim tatlı keyfi foruma girince yine hissediyorum Bazen eskileri özlüyorum androidsad

RE: s5830i'den KURTULDUM :D - sezer23 - 29-10-2017 00:59

@PowerPerfect dııırıt dııırt :d vaay bee uzun zamandır girmiyordum bir zamanlar buralar nasıldı :)
forumu ayakta 5830i miş demekii :d hepinize selamlar ;)

RE: s5830i'den KURTULDUM :D - 23Sezer23 - 29-10-2017 01:02

yanlış hesap :d