Androkolik Forum

Tam Görünüm: 10 adımda android telefonu hızlandırma
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Pek çok arkadaşımız ram konusundan şikayetçi belki isinize yarar android-smile

- Görsellik benim için önemli değil diyorsanız tüm animasyonları devre dışı bırakarak ekranlar arasındaki geçiş hızlarını arttırabilmeniz mümkün. Keza ekran widget’larını kaldırarak telefonunuzu daha akıcı bir hale getirebilirsiniz. Bu size aynı zamanda muazzam ölçüde bir batarya tasarrufu sağlar.

-Eğer telefon hafızasına yüklü uygulamalarınız var ise bunları hafıza kartına taşıyabilirsiniz. Böylece telefon hafızası dolmamış olacaktır. Bu işlem bazı uygulamalar için geçerli olsa da bazı uygulamalarda kararsızlığa yol açabilir. Potansiyel bir tehlike durumunda zaten sistem sizden ‘emin misin?’ şeklinde onay isteyeceği için kolayca ayırt edebilirsiniz.

-Kullanmadığınız uygulamaları silerek belleğinizde boş alan açmanız mümkün. (Sistem uygulama ve API’lerini kaldırabilmeniz içinse cihazınızı ‘root’ etmeniz ve SystemApp Remover gibi bir uygulama yüklemeniz gerekir.

-Animasyonlu duvar kağıdı telefonunuzu yavaşlatan en büyük faktörlerden biri. Animasyonlu duvar kağıtları yerine normal bir duvar kağıdı kullanarak telefonunuzun fazla kaynak kullanımının önüne geçebilirsiniz.

-En batarya dostu duvar kağıdının ise siyah arka plan olduğunu belirtmekte fayda var.

-Arka plan verileri ve otomatik senkronizasyonları devre dışı bırakarak arka planda çalışan uygulamalarınızı pasif konuma geçirebilirsiniz. Bu işlemin size bataryadan tasarruf sağlamakla beraber anlık güncellemelerinizin, e-posta hesabınızla eş zamanlamasını durduracağını da önemle belirtelim. Örneğin o esnada kaydettiğiniz yeni bir telefon numarası e-posta hesabınıza otomatik biçimde geçmeyeceğinden, olası bir sorun halinde romu yeniden yüklemeniz durumunda ‘eşzamanla’ komutu verdiğinizde o telefon kaydı hesabınızda görünmez.

-Gereksiz yere fazla sayıda ekran kullanmayarak telefonunuzun performansının artmasına katkıda bulunabilirsiniz.
Önbelleği temizleyerek programların çerezler gibi kullanılmayan dosyalarını silmesini sağlayarak belleğinizi büyük oranda boşaltmış olursunuz. Bunun için yapmanız gereken ‘ayarlar’ > ‘uygulamalar’ yolunu takip ederek, uygulamanın içerisine girmek ve ‘önbelleği temizle’ komutu vermek.

-Wi-Fi ve 2G/3G özelliklerini aynı anda açık tutmamanız da şiddetle önerdiğimiz detaylardan bir diğeri. Eğer Wi-Fi üzerinden erişim halinde iseniz mobil veri bağlantısını kapatın, ya da aksi halde Wi-Fi’yi kapalı tutun.
Kullanmadığınız durumlarda GPS’i kapalı tutun.

-Eğer sık sık kullanmadığınız bir uygulamadan çıkmışsanız, arka planda çalıştırmayın. Kısacası kullanmadığınız programları sonlandırın.

Ne diyelim; eğer bütün bunlar da çare olmazsa telefonu fabrika ayarlarına geri yükleyin ve/veya hafıza kartını biçimlendirin. Tabii önceden yedeğini almayı da unutmayın.
Gayet başarlılı bir konu teşekkür ederim telefonum hızlandı Big Grin
Çok teşekkür ederim faydalı android-smile
İşime yaradı hocam teşekkürler.
Referans Adresler